Edice LEVEL

Koncem roku 2021 jsme v kampani na serveru Startovač vybrali prostředky nejen na vytvoření unikátního online archivu Levelu, ale i na napsání a vydání třech knih s herní tematikou. Na těch nyní postupně pracujeme a na této stránce najdete jejich přehled.

50 LET VIDEOHER

Vychází v prosinci 2023.

Rozsah: 840 stran

Pong. Tetris. Dungeon Master. Civilization. Doom. Warcraft. Diablo. Fallout. Mafie. Bioshock. Mass Effect. To je jen několik videoher, které vyšly v posledních padesáti letech. Oslovily desítky milionů hráčů, zapustily kořeny do našich životů. Řada z nich vychází do dneška, v nových dílech navazují na základy
položené před desítkami let. Kniha 50 let videoher mapuje příběhy vzniku více než stovky legendárních her, na nichž vyrůstaly takřka dvě generace lidí, pro které se hry staly stejně důležitou součástí kulturního rozhledu jako filmy, knihy nebo komiksy.

Knihu 50 let videoher si můžete předobjednat na Xzone.cz i s exkluzivním plakátem od Nikkarina. Později ji najdete také v běžné knihkupecké síti.

Elektronická verze bude k dispozici začátkem roku 2024.

O HRÁCH A LIDECH

Vyšlo v prosinci 2022.

Rozsah: 580 stran

John Romero, Richard Garriott, Ron Gilbert, Warren Spector nebo Tecuja Miziguči. V původních rozhovorech se přední světoví tvůrci her pro domácí počítače a herní konzole věnují konkrétním hrám, ale také tvůrčímu procesu při jejich výrobě a zkušenostem z uplynulých dekád. Názory reflektují jejich vývoj a prudké změny vnímání interaktivity za posledních 30 let. Osobní přístup v rozhovorech polidšťuje technologickou stránku herní zábavy a jejího vzniku. Herní tvůrci, obvykle vnímaní veřejností jako lidé na pozadí úspěšných titulů, odkrývají, jak intimní je jejich práce a jak dlouhý stín vrhá do budoucnosti.

Knihu O hrách a lidech si můžete objednat na Xzone.cz a najdete ji také u vybraných knihkupců.

E-book O hrách a lidech ve formátech epub, pdf a mobi si můžete koupit na Palmknihy.cz.

VELKÁ HISTORIE ČESKÝCH HER

Datum vydání bude oznámeno.

Revoluce byla jen začátkem. Dozvíte se, jak divoká byla devadesátá léta na české herní scéně, a jak se čeští vývojáři proslavili po celém světě. Od Tajemství Oslího ostrova a Dračí historie k Operaci Flashpoint, Mafii, Samorostu, Factoriu a Beat Saber…